„Laboratoria przyszłości    


W Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Aleksandrowie uczniowie korzystają ze sprzętu zakupionego w ramach rządowego programu "Laboratoria Przyszłości", m.in. z drukarki oraz długopisów 3d. Poniżej zdjęcia:


 


 


W ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Laboratoria Przyszłości” zostały zakupione klocki magnetyczne MAGFORMERS oraz MINI WAFFLE EDU. Uczniowie klas I-III, na zajęciach rozwijających kreatywność, systematycznie korzystają z zakupionych pomocy. Zestawy umożliwiają dzieciom rozwijanie wyobraźni przestrzennej, umiejętności konstrukcyjnych oraz logicznego myślenia. Bardzo ważnym aspektem tych zajęć jest współpraca w grupie. Efekty pracy wywołują szeroki uśmiech na twarzach naszych uczniów. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia, które są nauką poprzez zabawę.


W ramach programu "Laboratoria przyszłości" szkoła zakupiła sprzęt AGD, dzięki któremu uczniowie mogą doskonalić i prezentować swoje umiejętności kulinarne oraz zdobywać wiedzę na temat przygotowywania posiłków. Efekty widać na poniższych zdjęciach.